Rodinné a těhotenské focení – informace

Pro krásné těhulky

LÍČENÍ: fotografie na líčení ubírají a ztlumují, proto doporučuji se nalíčit intenzivněji, než jste běžně zvyklá. Případně se svěřit profesionálce. Já spolupracuji s vizážistkou u nás v místě, ochotně Vás nalíčí (Lucie Smitalová, tel 775 181 493).

JIŽ DO AUTA: Pokud chcete odhalené fotografie, už na cestu zvolte oblečení, co Vás nebude stahovat (podprsenka, těsné kalhoty atd…) neb otlaky dlouho mizí.

Co s sebou na oblečení: zvolte vždy tmavou i světlou variantu: pánské košile (nejlépe s dlouhým rukávem – (bílá je jistota, zbytek na Vašem uvážení), prádlo (ideálně tělové, ale i černé), kalhotky zajímavé střihem, barvou, košilky, těsná tílka, trička, lesklé oblečení, šaty (mám k zapůjčení), džíny (ideálně všem), body (mám k zapůjčení).

Barevnost: zkuste udržet PRAVIDLO 3 BAREV (pro celou skupinu), například bílá + šedá + modrá. Hnědá + hořčicová + vínová. Modrá + zelená + béžová atd.

Zářivé barvy nebrat, tlumené a přírodní jsou top! Džíny + bílá je klasika, která je vždy super. Zkuste volit barvy dle ročního období (hlavně pokud fotíme venku).

Černá těhulkám nesluší (hlavně v exterieru to nevypadá moc dobře), do atelieru je vhodnější, hlavně pokud se jedná o kousek odhalující bříško, nebo je zajímavý střihem atd.

Volné oblečení zbytečně rozšiřuje, doporučuju užší střihy.

Dále můžete vzít co je Vašem stylu blízké – snímky z ultrazvuku, botičky, talismany, šperky, uniformy, klobouky, čepky, kožíšky, rukavice atd. Jsou to drobnosti, které jsou blízké Vám a udělají službu v originalitě fotografie a hlavně budou to ty „vaše“.

Pro rodinu s dětmi

Co na sebe a s sebou: dobře působí jednoduché oblečení, košilky, šaty, džíny, lacláče, manšestráky, čelenky, boty, čepky, kšiltovky, plyšáci, autíčko, panenka (retro a přírodní jsou super), zase platí, že osobní věci a oblíbené hračky dodají fotce na osobním kouzlu. Oblečení zpravidla děti vydrží si cca 2x vyměnit. Potom bývají mrzuté. Stačí proto cca 2-3 komplety na výběr.

Vemte jejich hračky a něco na upoutání pozornosti (v neposlední řadě zabere i telefon s oblíbenou písničkou).

Vemte dětem svačinku, křupku, pití atd. ke zklidnění a pauze.

Pokud chcete společné fotky, nezapomínejte přibalit i sobě náhradní tričko nebo košili, kdyby došlo k nehodě.

Barevnost: zkuste udržet PRAVIDLO 3 BAREV (pro celou skupinu), například bílá + šedá + modrá. Hnědá + hořčicová + vínová. Modrá + zelená + béžová atd. SLAĎTE SE! Nevěřili byste, jak velký vliv to má na výsledný dojem.

Starší děti: Pokud sportují nebo mají své koníčky, vemte s sebou (míč, dres atd…). Pro větší děti se hodí i třička s bláznivými nápisy či romantická, holínky, lacláče, džíny atd.

Děti nám nedají nic zadarmo: Ze zkušenosti vím, že malé děti spolupracují dobře cca 40 minut, poté už je to často boj a nahánění malých draků. Proto spěchám a vždy na začátku (pokud se prcek nesekne a nepláče) fotím vždy napřed děti samotné a pak teprve skupinky s mámou a tátou nebo dohromady.

BĚHEM FOCENÍ:

Pohybujte se rozesmívejte děti v mojí úrovni a co nejblíže u MNE!!!!… Vaše dítě se bude dívat i smát do fotáku.

Zkuste je zaujmout, říkat básničky, písničky a vše na co běžně reagují.

Před focením s Vámi proberu oblečení. Domluvím pořadí záběrů (v čem, co apod) a volbu pozadí. Vaši pomoc uvítám během celého fotografování. Neznám vaše oblíbené hry či co nejvíce  rozesměje. Já hlídám správné nastavení scény, úsměvy a úhly z kterých vše nejlépe vystihnout. Může mi uniknout rozeplý knoflík, rozcuch a tak uvítám hlídání detailů i od Vás.

Vyhlídáte své děti a spolu se mnou rozesmíváte a bavíte. Oč lépe a v pohodě zvládneme focení o to přirozenější záběry vzniknou. Děti nebudou dělat to, co chceme… ale jen to, pro co je získáme… tak PEVNÉ NERVY, ty budeme určitě potřebovat.

Focení můžete objednat na čísle 733 690 914 nebo mailu fotografka@katerinabarton.cz

Facebook
Instagram